Zasady Maratonu Beskidzki Zbój

Udział w imprezie opiera się na kilku prostych regułach:

  1. Trasę maratonu musisz pokonać rowerem napędzanym wyłącznie siłą własnych mięśni.
  2. Zgodnie z regułami samowystarczalności i równych szans dla wszystkich, możesz korzystać wyłącznie z infrastruktury dostępnej dla innych uczestników maratonu. Nie możesz natomiast mieć własnych samochodów technicznych, przepaków, punktów noclegowych czy żywieniowych. Noclegi i wyżywienie na trasie możesz organizować nie wcześniej niż po starcie maratonu.
  3. Rodzina i znajomi mogą, a nawet powinni, wspierać Cię w taki sposób, abyś cały czas był w zgodzie z regułami samowystarczalności i równych szans dla wszystkich.
  4. Możesz jechać sam albo w grupie. Wsparcie pomiędzy uczestnikami maratonu jest dozwolone, a nawet wskazane.
  5. Trasę maratonu musisz pokonać zgodnie z jej przebiegiem, który udostępniamy. Możesz  zjechać z trasy maratonu pod warunkiem, że wrócisz na nią w tym samym miejscu, w którym ją opuściłeś. Czas przejazdu liczymy nieprzerwanie od momentu startu do momentu wjechania na metę.
  6. Podczas udziału w maratonie kieruj się zdrowym rozsądkiem, obowiązującym prawem – w tym przepisami o ruchu drogowym, szacunkiem dla innych ludzi, troską o środowisko oraz regulaminem maratonu.
  7. Nikt nie zadba lepiej o Twoje bezpieczeństwo jak Ty sam.
  8. W maratonie bierzesz udział na własną odpowiedzialność, właściwie przygotowany, sprawdziwszy wcześniej swoje możliwości.

Wymienione powyżej zasady uczestnictwa wynikają z Regulaminu Maratonu Beskidzki Zbój i są zawarte w jego postanowieniach.